Pôvod a história:

Argan alebo Argania spinosa, je strom, ktorý rastie v juhozápadných oblastiach Maroka, v nížine Souss. Jeho plodom je žltohnedá oválna bobuľa, ktorá obsahuje extrémne tvrdý orech vo vnútri ktorého sú 3 jadierka. Arganový olej sa získava lisovaním plodov arganu za studena, blahodarné vlastnosti tohto vzácneho oleja sú známe už po stáročia, berberské ženy ho vždy používali pre krásu vlastného tela, vlasov, čím spomaľovali prejavy tradičných známok starnutia.

Zložky:

Arganový olej sa získava lisovaním za studena; je jedným z najdôležitejších olejov pre omladenie pleti s vysokým obsahom vitamínu E, ideálny pre masáže a pre vyživenie pokožky po kúpaní  alebo sprchovaní. Okrem toho je arganový olej bohatý na kyselinu linolovú, vitamín A a vitamín F, vzácnych spojencov proti starnutiu pokožky a vlasových vlákien.

Vďaka anti-oxidačným vlastnostiam zložiek, ktoré ho charakterizujú, arganový olej dokáže zabezpečiť vysoký stupeň stability oxidačných procesov, a tým chrániť pokožku a vlasy pred poškodením, ktoré spôsobujú voľné radikály.

Ošetrenie pokožky a vlasov:

Arganový olej je naozajstný a skutočný kozmetický elixír: jeho mimoriadne vyplňujúce, upokojujúce a regeneračné vlastnosti pomáhajú udržiavať kožu a vlasy zdravé a dobre chránené.

Vďaka účinku vitamínu E, arganový olej ho obsahuje dokonca dvakrát viac v porovnaní s olivovým  olejom, ošetrenie vlasov a vlasovej pokožky zaručuje vlasom obnovu lesku, posilňuje krehké vlasové vláka  a rozžiari aj veľmi suché a vyčerpané vlasy.

Arganový olej pomáha tak isto chrániť vlasy pred vplyvmi životného prostredia, ako sú slnko a vietor, ale aj pred poškodením agresívnym chemickým ošetrením, tým že vlasy poškodené častým farbením alebo natáčaním ozdravuje a vyživuje.

Jeho kompletne prírodný pôvod ho robí bezpečné pre všetky vekové kategórie a všetky typy pleti a vlasov.

Aktívna látka:

Arganový olej, použitý v tejto rade produktov kozmetiky pre vlasy značky OMIA Laboratoires, pochádza z certifikovaného Bio pestovania a získava sa mechanickou metódou za studena, bez použitia chemických rozpúšťadiel.