Keď je koža dobre hydratovaná, je viac pevná a pružná. To je prinajmenšom čiastočne spôsobené zložkou v koži, ktorá sa nazýva kyselina hyalurónová. Úlohou kyseliny hyalurónovej v koži je zadržiavať vodu. Keď je primeraná hydratácia, koža vyzerá zdravšie a živšie a je menej náchylná na vrásky. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov je dôležité piť veľa tekutín po celý deň.

Aby pokožka chránila naše telo pred UV žiarením, mikroorganizmami a toxickými látkami, musí byť primerane hydratovaná. Hydratovaná koža zostane pružná a umožní, aby naša ochranná bariéra zostala nedotknutá. Ak je koža suchá, environmentálne faktory môžu poškodiť nášmu telu a spôsobiť ešte väčšiu stratu vody, čo spôsobuje cyklický vzorec väčšieho poškodenia v dôsledku ďalšej dehydratácie.Okrem toho, hydratácia tiež pomáha v boji s mastnou pleťou. Dehydratovaná koža produkuje viac mazu, pretože kompenzuje nedostatok vlhkosti. Často sa bojuje v  domienke, že najlepším postupom proti mastnej pleti je pokúsiť sa vysušiť kožu (použitím tvrdých sušiacich prostriedkov a čistiacich prostriedkov na tvári), ale to je bežná mylná predstava. Toto konanie vedie k dlhodobému problematickému cyklu, ktorý by sa mohol pritom ľahko liečiť.

Dehydratovaná koža je tiež menej odolná voči dráždivým vplyvom životného prostredia. Keď je vaša pleť plne hydratovaná, dokáže bojovať proti toxínom  a vyplavovať ich rýchlejše. Vaše bunky vďaka hydratácii získavajú silu, ktorú potrebujú na to, aby fungovali čo najefektívnejšie. Čo môžete urobiť?Ako prvý krok sa odporúča pitie dostatočného množstva vody každý deň to je prvým krokom k udržaniu hydratovanej a jemnej pleti.

Káva sa nepovažuje za vodu, pretože obsahuje kofeín, čo je diuretikum, čo znamená, že z vášho tela a pokožky odčerpáva vodu.

Ako druhý krok je potrebné používať tú správnu kozmetiku, pričom zákazníčky majú možnosť vyskúšať aj kvalitnú a spoľahlivú BIO kozmetiku, ktorá oproti bežnej kozmetike poskytuje podstatne lepšie výsledky pri dlhodobej starostlivosti o ženskú pleť.

Uvádzame skutočne účinné produkty BIO kozmetiky pre hydratáciu pleti:
Apiarium: BIO hydratačný pleťový krém
Apiarium: BIO maska na tvár proti starnutiu 

Alkemilla: BIO sérum – kyselina hyalurónová
Alkemilla: BIO maska na tvár proti starnutiu 

OMIA Laboratoires: Čistiaci hydratačný a vyvažujúci BIO gél na tvár a oči – Aloe vera
OMIA Laboratoires: Hydratačné 24 hod vyvažovacie BIO sérum na tvár – Aloe vera

Všetky vyššie uvádzané produkty BIO kozmetiky na hydratáciu pleti si môžete zakúpiť na E-shope www.loredan.sk. Nezabudnite si prečítať zákaznícke bonusy a zľavy, čo ponúkajú vernostné programy.